Umgebung

Niechorze - najbardziej atraktywna miejscowość gminy Rewal, która leży między Bałtykiem a jeziorem Liwia Luża. Wcześniej było Niechorze małym osiedlem którego mieszkancy byli rolnikami i rybakami. Do dzisiaj znajdują się tutaj gospodarstwa i historyczne domy rybaków, które zostały wybudowane między 17. a 19. wiekiem.
Jako kąpielisko rozwineło się Niechorze w 19. wieku. W roku 1889 zarejstrowano 700 gości w kąpielisku Niechorze.
W międzyczasie zanikł rolniczy charakter Niechorza. Niechorze rozwineło się do nowoczesnej miejscowości kąpieliskowej, którą chętnie odwiedzają turyści z całej polski i niemiec. Do głównych atrakcji Niechorza, oprócz białej plaży, należy również latarnia morska, która została wybudowana w roku 1866, historyczny dworzec wąskotorówki, historyczne domy rybackie i muzeum morskie.
Przy latarni morskiej znajduje się falochron o długości ok. 500m służący jako promenada i zachęcający do wieczornych romantycznych spacerów.
Wąskotorówka przebiega przez 5 miejscowości gminy Rewal. Jej historyczny dworzec znajduje się w centrum Niechorza, gdzie znajduję się rozmaite możliwości zakupów, kawiarnie, bary, restauracie, salony gry i wiele innych atrakcji.
Sąsiedzkie miejscowości Niechorza można idealnie osiągnąć rowerem trzymając się ciągle w pobliżu morza.
Następnym celem do zwiedzania jest Międzyzdroje, Park Narodowy Wolin i Kołobrzeg.


okolice

Bild01 Bild02 Bild03 Bild04 Bild05 Bild06 Bild07 Bild08
Umgebung